Міндовкілля запрошує до робочої групи з підготовки пропозицій до висновків найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ) для виробництва скла.

11/07/2023 : 11:00

Запрошуємо представників промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших заінтересованих сторін долучитися до спільної роботи, головною метою якої є напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо затвердження висновків НДТМ для виробництва скла.

Для включення до складу робочої групи необхідно до 20.07.2023 надіслати лист Міндовкіллю, де вказати ПІБ, посаду та контактні дані, а також заповнити форму за посиланням.

Ознайомитися з довідковим документом з найкращих доступних технологій та методів управління для виробництва скла можна за посиланням.

Нагадаємо, Україна, прямуючи до Європейського Союзу, має імплементувати Директиву 2010/75/ЄС про промислові викиди. Це одне із наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.
Відповідно до положень Директиви 2010/75/ЄС обов’язковим є застосування суб’єктами господарювання найкращих доступних технологій та методів управління і досягнення встановлених відповідно до них гранично допустимих викидів.

Висновки найкращих доступних технологій та методів управління розробляються та затверджуються на основі актів законодавства Європейського Союзу та мають повно і точно відповідати їх змісту.
Міндовкілля спільно із експертами проекту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України» (GIZ «BAT for Ukraine») здійснює переклад довідкових документів НДТМ.

Наразі робота триває і вже перекладено 10 таких документів. Адже у ЄС в рамках Директиви 2010/75/ЄС діє 34 довідкових референтних документи з НДТМ.

По кожному із НДТМ, які необхідно впровадити в Україні, буде створено окремі робочі групи за участі представників державних органів, бізнесу, громадськості, науковців та експертів для їх ефективного опрацювання.