Міндовкілля запрошує до робочої групи з підготовки пропозицій до висновків НДТМ для виробництва чавуну та сталі

28/04/2023 : 12:35

Запрошуємо представників промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших заінтересованих сторін долучитися до спільної роботи, головною метою якої є напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо затвердження висновків НДТМ для виробництва чавуну та сталі.

Для включення до складу робочої групи необхідно до 12.05.2023 надіслати лист Міндовкіллю з проханням щодо включення відповідного представника (із зазначенням ПІБ, посади та контактних даних), а також заповнити форму за посиланням.

Ознайомитися з довідковим документом з найкращих доступних технологій та методів управління для виробництва чавуну і сталі можна за посиланням.

Нагадаємо, Україна, прямуючи до Європейського Союзу, має імплементувати Директиву 2010/75/ЄС про зменшення промислового забруднення. Це одне із наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.

Відповідно до положень Директиви 2010/75/ЄС обов’язковим є застосування суб’єктами господарювання найкращих доступних технологій та методів управління і досягнення встановлених відповідно до них гранично допустимих викидів.

Висновки найкращих доступних технологій та методів управління розробляються та затверджуються на основі актів законодавства Європейського Союзу та мають повно і точно відповідати їх змісту.

Міндовкілля спільно із експертами проекту  “Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України” (GIZ “BAT for Ukraine”) здійснює переклад довідкових документів НДТМ.

Наразі робота триває і вже перекладено 10 таких документів. Адже у ЄС в рамках Директиви 2010/75/ЄС діє 34 довідкових референтних документи з НДТМ.

По кожному із НДТМ, які необхідно впровадити в Україні, буде створено окремі робочі групи за участі представників державних органів, бізнесу, громадськості, науковців та експертів для їх ефективного опрацювання.