Запрошуємо представників промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших заінтересованих сторін долучитися до спільної роботи, головною метою якої є напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо затвердження висновків НДТМ для виробництва чавуну та сталі.
Для включення до складу робочої групи необхідно до 12.05.2023 надіслати лист Міндовкіллю з проханням щодо включення відповідного представника (із зазначенням ПІБ, посади та контактних даних), а також заповнити форму за посиланням:https://docs.google.com/forms/d/1B-7Yd99aw7Bey81Qbd1b4rQu5BWtzGgye7SBOH17Ecs/edit
Ознайомитися з довідковим документом з найкращих доступних технологій та методів управління для виробництва чавуну і сталі можна за посиланням: https://mepr.gov.ua/dovidkovi-dokumenty-z-ndtm-vyrobnytstvo-chavunu-i-stali/
Нагадаємо, Україна, прямуючи до Європейського Союзу, має імплементувати Директиву 2010/75/ЄС про зменшення промислового забруднення. Це одне із наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.
Відповідно до положень Директиви 2010/75/ЄС обов’язковим є застосування суб’єктами господарювання найкращих доступних технологій та методів управління і досягнення встановлених відповідно до них гранично допустимих викидів.
Висновки найкращих доступних технологій та методів управління розробляються та затверджуються на основі актів законодавства Європейського Союзу та мають повно і точно відповідати їх змісту.
Міндовкілля спільно із експертами проекту “Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України” (GIZ “BAT for Ukraine”) здійснює переклад довідкових документів НДТМ.
Наразі робота триває і вже перекладено 10 таких документів. Адже у ЄС в рамках Директиви 2010/75/ЄС діє 34 довідкових референтних документи з НДТМ.
По кожному із НДТМ, які необхідно впровадити в Україні, буде створено окремі робочі групи за участі представників державних органів, бізнесу, громадськості, науковців та експертів для їх ефективного опрацювання.