Міністр Руслан Стрілець на зустрічі міністрів довкілля країн ЄС розповів про наслідки для довкілля від підриву Каховської ГЕС

20/06/2023 : 23:47

Руслан Стрілець запросив колег міністрів відвідати Україну, щоб вони на власні очі побачили те, до чого призводить війна. І зрозуміли, що таке росія. Бо переконатись у цьому сьогодні можна лише тут, в Україні.

«На жаль, є речі, які ми вже ніколи не відновимо. Це ті екосистеми, які змило у Чорне море після підриву Каховської ГЕС. Це – 20 тисяч тварин, які потенційно загинули. Це ендемічні види, що зустрічалися лише на Півдні України. Це збитки, які неможливо оцінити в грошовому еквіваленті», – наголосив Руслан Стрілець.

Разом із країнами-партнерами Україна розробила унікальні методології для оцінки екологічних втрат. За понад рік великої війни збитки вже перевищили 52 мільярди євро.

Міністр подякував європейським колегам та Єврокомісії за підтримку України в ці дні сьогодні.

«Формула миру Президента України Володимира Зеленського не має альтернатив. Це – основа українського шляху до миру. Це слова Президентки Єврокомісії Урсули Фон дер Ляйєн. Я дякую Швеції, яка наразі головує у Раді ЄС, за можливість сьогодні вчергове нагади про страшні злочини, які чинить росія щодня на нашій землі. Дякую Єврокомісару з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Virginijus Sinkevičius за постійну системну комунікацію та підтримку Україну у нашій боротьбі за свою землю та своє довкілля», – зазначив Руслан Стрілець.