Міністр Руслан Стрілець про результати робочої поїздки на EU Green Week у Брюсселі

11/06/2023 : 21:43

Міністр Руслан Стрілець про результати робочої поїздки на EU Green Week у Брюсселі:

  • Минув напружений тиждень. Сили усіх обʼєднані одним – ліквідацією наслідків російського теракту на Каховській ГЕС.
  • 6 червня, коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, разом з командою перебував із робочою поїздкою на EU Green Week у Брюсселі.
  • Виступив там перед європейською спільнотою із закликом об’єднатися і нарешті припинити злочинні дії росії. Наголосив, що терористичний акт росії на Каховської ГЕС призвів до найбільшої техногенної катастрофи з часів незалежності України.
  • Провів низку двосторонніх зустрічей. Зокрема, з Віцепрезидентом Єврокомісії з міжвідомчих відносин та прогнозування Maroš Šefčovič обговорили продовження співпраці у сфері сировинних ресурсів. Це та робота, яку розпочав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль ще в 2021 році, уклавши Меморандум про стратегічне партнерство щодо сировинних ресурсів. У рамках попередніх домовленостей робоча група ЄБРР 6 червня погодила виділення 220 тисяч євро на оцифрування 5 тисяч книг геологічних звітів. Це буде пілотний проєкт на півроку.
  • З Єврокомісаром з навколишнього середовища Virginijus Sinkevičius обговорили активізацію міжнародного тиску на країну-агресора, зокрема, координацію зусиль Чорноморських та Середземноморських країн, чиї екосистеми відчують вплив терористичного акту на Каховській ГЕС.
  • Провів зустріч з Гендиректором DG CLIMA Куртом Ванденберге. Обговорили ініціативи та пілотні проєкти Єврокомісії у сфері кліматичної політики. Домовилися про залучення до них України, яка попри війну приділяє багато уваги кліматичним питанням. Ми обов’язково станемо якісним майданчиком для їх запровадження. Також запросив пана Ванденберге на відкриття у Києві Кліматичного офісу вже цього року.
  • З очільницею DG ENV Флорікою Фінк-Хойєр домовилися продовжити співпрацю для швидкого та якісного наближення українського законодавства до законодавства ЄС. Подякував DG ENV за постійну допомогу, комунікацію та дороговказ для наших фахівців у впровадженні європейських директив та селф-скринінгу.
  • Із собою на Green Week EU українська делегація привезла виставку малюнків «Війна очима дітей» учнів харківської художньої студії Aza Nizi Maza. Аби європейці на власні очі побачили через що проходять українські діти і як через творчість демонструють шрами, залишені від війни. Мав честь разом з Єврокомісаром Віргініюсом Сінкявічюсом та головою ЕкоКомітету Олег Бондаренко відкрити її.
  • Дякую Єврокомісару, European Commission, проєкту ЄС APENA 3 та усім міжнародним партнерам за підтримку та увагу до України. Україна та ЄС мають спільне бачення миру на континенті. Європа визнає, що Формулу миру Президента України- єдиний шлях цього досягти.