Міністр Руслан Стрілець та директорка DG ENV Флоріка Фінк-Хойєр обговорили співпрацю у сфері захисту довкілля

31/05/2022 : 18:55

У рамках візиту до Брюсселю Міністр Руслан Стрілець зустрівся з очільницею Директорату з навколишнього середовища Європейської Комісії пані Флорікою Фінк-Хойєр. Із європейською колегою вони обговорили низку питань щодо співпраці.

“На сьогодні для України важлива кооперація із європейськими експертами при фіксуванні екологічних злочинів, підготовці методик та розрахунку збитків, які наносить рф українському довкіллю. Це має значення для виставлення реальних рахунків окупанту та є запорукою успіху нашої країни у міжнародних судах”, – підкреслив Руслан Стрілець.

За словами очільника Міндовкілля, не менш важливим є продовження курсу на імплементацію Україною європейського екологічного законодавства, але водночас з урахуванням воєнних реалій. 

“Ми доопрацьовуємо законопроєкти, які дозволять імплементувати 98-му, 75-ту директиви ЄС, як одні з найважливіших. Проте лишається велика кількість європейських дороговказів, над якими ще треба працювати. І тут експертиза і допомога ЄС є неоціненною. Бо наша мета – найкоротший і дієвий шлях до виконання міжнародних зобов’язань у довкіллєвій сфері та приближення України до членства в ЄС”, – зазначив Руслан Стрілець.

Україна вже готується до відбудови та відновлення роботи промисловості за європейським стандартами, з урахуванням найкращих доступних технологій і методів управління. Це потрібно для нашої економіки, для людей і довкілля, а також для виходу українських підприємств на міжнародні ринки.

“Приємно вражена рішучістю України у підготовці плану відбудови з урахуванням принципів “зеленого відновлення”. Усі ці заходи мають довгострокову перспективу та у майбутньому підтримають незалежність України. І Директорат з навколишнього середовища Європейської Комісії стане союзником України у цьому”, – зауважила пані Флоріка Фінк-Хойєр.

Також Міністр Руслан Стрілець та пані Флоріка Фінк-Хойєр обговорили питання впровадження сучасного європейського регулювання REACH та CLP в Україні та трансформацію кліматичних фінансів.

“Наразі в Україні працює пострадянська система регулювання поводження з хімічними речовинами. Десятки років цим питанням ніхто не займався. Сьогодні в Україні медичні і хімічні відходи не розділяють. Тому Україні вкрай потрібна ця непроста реформа. І тут я також сподіваюся на підтримку європейських партнерів”, – прокоментував Руслан Стрілець.