Міністр Руслан Стрілець та посол Франції в Україні Етьєн де Понсен домовились про розвиток співпраці у довкіллєвій сфері

16/02/2023 : 9:05

У Міндовкілля відбулась зустріч Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном.

Під час зустрічі вони обговорили розвиток потенціалу Чорнобильської зони, засудження на міжнародній арені екоциду, який рф чинить в Україні. Також Міністр розповів пану послу про злочинні дії окупантів на Каховському водосховищі. 

“Подякував Етьєну де Понсену за інтерес до сфери захисту довкілля України, особливо до Чорнобильської зони відчуження. Нещодавно пан посол особисто відвідав зону відчуження та пересвідчився у наслідках її окупації. Франція – лідер у питаннях ядерної безпеки на рівні технологій та досліджень. Вона відіграла вагому роль у забезпеченні ядерної безпеки у Зоні відчуження та будівництві НБК. Власне, французькі компанії допомагали його будувати”, – зазначив Руслан Стрілець. 

У результаті зустрічі було домовлено про продовження співпраці у сфері розвитку Чорнобильської зони та перетворенні її на сучасний науковий хаб. Крім того, йшлося і про розвиток співпраці у інших довкіллєвих сферах.