Під час Координаційної наради щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої руйнуванням греблі Каховської ГЕС, організації забезпечення життєдіяльності на затоплених територіях та відновлення екосистеми регіону, Руслан Стрілець доповів Президенту Володимиру Зеленському про екологічні наслідки та виклики, які постануть перед Україною через втрату екосистем.
«Це найбільша екологічна катастрофа з часів Чорнобиля. Щосекунди з Каховського водосховища витікає близько 40 тисяч кубометрів води. Україна вже втратила 6,5 кубокілометрів. Ведемо переговори з ОБСЄ та ЮНЕП щодо роботи їхніх експертів. Потрібне чітке розуміння, як цей акт “відчаю” росіян змінить довкілля, і як ми можемо відновити природу там, де це можливо», – наголосив Міністр Руслан Стрілець.
З представниками Державного агентства водних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України обговорив поточний стан справ. Працівники галузі 24/7 залучені до моніторингу стану довкілля на територіях, які постраждали. Екоінспектори під обстрілами продовжують роботу над фіксацією та обрахунком збитків довкіллю. Поки що маємо перевищення концентрації нафтопродуктів у воді в кілька разів, але триває тенденція до зниження.
Руслан Стрілець разом з Президентом та колегами оглянув стан Головної насосної станції Управління каналів річки Інгулець, затопленої через підрив дамби та обговорили забезпечення постраждалих регіонів питною водою та стан водної інфраструктури. Колись ця унікальна станція подавала воду для зрошення у Херсонській і Миколаївській областях. Сьогодні усе це пішло під воду.
Також очільник Міндовкілля долучився до роботи Штабу з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС у Снігурівці на Миколаївщині, який очолює Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. Вони обговорили актуальну ситуацію щодо впливу російського теракту на ГЕС на довкілля. Непоправні зміни екосистем, скорочення біорізноманіття, нові кліматичні виклики – наслідки катастрофи, які торкнуться усіх сфер життя.
Міністр подякував усім працівникам довкіллєвої сфери за віддану роботу в ці надважкі часи.