Міністр Руслан Стрілець взяв участь у п’ятому засіданні Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни

09/01/2024 : 15:31

Під співголовуванням керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та ексвіцепрем’єр-міністерки, колишньої міністерки закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем відбулося п’яте засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни.

Учасники засідання обговорили підготовку проєкту Природоохоронного договору України. За словами Керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, документ має стати посібником із боротьби з негативним впливом війни на природу. Не лише для України, а й для світу.

«Україна переживає важкі дні масованих атак різними видами зброї. Через забруднення повітря, спровоковане російськими обстрілами 29 грудня та 2 січня, Україна зазнала збитків на суму 400 тис. дол. У повітря потрапило майже 5000 тонн діоксиду вуглецю», – наголосив Руслан Стрілець.

За словами Руслана Стрільця, довкілля зберігає пріоритетну позицію на шляху України до Перемоги. Готуємося представити Пункт 8 Формули миру під час Четвертої зустрічі радників з національної безпеки у Давосі. Мета – залучити якомога більше країн до імплементації пункту “Екологічна безпека”.

«Попереду багато викликів та нових цілей. Жорстка відповідальність за екологічні злочини – необхідна умова сталого миру не лише в Україні, але у всьому світі», – зауважив Руслан Стрілець.