Міністр Руслан Стрілець за дорученням Прем’єр-міністра України разом із радником глави Уряду Юрієм Бойком провели нараду з керівниками державних спеціалізованих підприємств Зони відчуження

01/06/2023 : 21:51

Міністр Руслан Стрілець за дорученням Прем’єр-міністра України разом із радником глави Уряду Юрієм Бойком провели нараду з керівниками державних спеціалізованих підприємств Зони відчуження.

Говорили про актуальний стан радіоактивного забруднення Зони, діяльність та розвиток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

“Перші дослідження рівня забруднення цієї території були проведені одразу після аварії на ЧАЕС, далі 2014 році. У 2021 році наші німецькі колеги побудували прогнозну карту щільності забруднення ґрунту у зоні відчуження Цезієм-137. Сьогодні нам важливо зрозуміти, на скільки змінилася ця карта за останні роки і які території вже є потенційно безпечними для їх подальшого використання”, – зауважив Міністр Руслан Стрілець.

Він наголосив, що наша мета – перетворити зону відчуження на зону відродження. І для цього потрібна якісна діагностика.

Також Руслан Стрілець та Юрій Бойко сьогодні передали ДСП «Екоцентр» та  ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» допомогу від міжнародних партнерів України. Це 5 автівок, що дозволять підприємствам посилити охорону об’єктів, а також більш оперативно реагування на будь-які надзвичайні ситуації, швидше діставатися до радіометричного обладнання і існуючих автономних систем для їх обслуговування.  

“Росіяни, тікаючи із ЧАЕС, окрім чайників, розграбували техніку, яка до цього забезпечувала безпеку і спокій світу. Однак наші міжнародні партнери розуміють найголовніші речі – наскільки важливо, щоб кожен об’єкт зони відчуження працював без перебоїв, у штатному режимі, а радіаційна ситуація перебувала на постійному контролі. І ми вдячні кожній країні, яка підтримує Україну у ці вирішальні історичні часи”, – наголосив Міністр Руслан Стрілець.