Кунінорі Мацуда завершує свою дипломатичну роботу в Україні. Тож вони підбили підсумки співпраці наших держав у сфері захисту довкілля та обговорили продовження спільних проєктів.
«Японія, наш надійний друг, який допомагає нам у впровадженні низки проєктів у сфері управління відходами, зокрема співпрацюємо з JICA у сфері управління відходами руйнації в Україні. Досвід Японії у цій сфері один з найкращих. JICA вже передала Україні близько 30 одиниць спецтехніки для управління відходами руйнації в межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції України», – зазначила Світлана Гринчук.
Вона наголосила, що для наших країн і надалі є актуальною співпраця в межах статті 6 Паризької угоди, а саме Механізму спільного кредитування «Joint Crediting Mechanism», розвитку Чорнобильської зони відчуження й управління водними ресурсами. Японія зацікавлена у наукових розробках своїх спеціалістів на території Зони відчуження та обміні досвідом у сфері водної політики.
Очільниця Міндовкілля подякувала пану послу за активну підтримку Формули миру Володимира Зеленського та допомогу у реалізації пункту 8 щодо екологічної безпеки.
«Кунінорі Мацуда, один із небагатьох дипломатів, які у лютому 2022 року залишилися в Києві, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну. Його внесок у побудову взаємовідносин між Україною та Японією є колосальним. Побажала пану послу подальших успіхів на його життєвому шляху», – підсумувала Світлана Гринчук.