Міжнародна співпраця задля збереження басейну річки Дністер: відбулося засідання Дністровської комісії

24/11/2023 : 15:41

В Івано-Франківську завершилося четверте засідання Комісії зі сталого використання та охорони річки Дністер. Співголовами цієї комісії є перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький та Міністерка охорони довкілля Республіки Молдова Іорданка-Родіка Іорданов.

Учасники засідання детально розглянули усі напрацювання робочих груп та експертів щодо заходів, направлених на охорону та відтворення басейну річки Дністер. За два дні спільної роботи вдалося: 

  • домовитися про взаємопідтримку у здійсненні моніторингу та гідрологічних спостережень у басейні річки Дністер; 
  • узгодити дії щодо набуття статусу країн-кандидатів на членство в ЄС, зокрема щодо підготовки плану управління річковим басейном Дністра;
  • вивчити пропозиції молдовської сторони щодо зміни правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла та стану безпеки хвостосховищ у басейні Дністра розміщених на території України та Республіки Молдова. Окрім того офіційна мова правил замість російської буде українською, румунською та англійською;
  • надати пропозиції до проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва та інтегрованого управління водними ресурсами в басейні річки Дністер шляхом впровадження Стратегічної програми дій (SAP)», який фінансуватиметься Глобальним екологічним фондом (GEF) і впроваджуватиметься ПРООН, ОБСЄ та ЄЕК ООН.

Наступне 5-те засідання Комісії зі сталого використання і охорони річки Дністер відбудеться восени 2024 року в Республіці Молдова.