Міжнародні партнери допомагатимуть Україні у відновленні водно-болотних угідь та екосистем на півночі країни

06/03/2024 : 17:12

Напрямки співпраці обговорив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко із керівним комітетом проєкту «Сприяння сталому тваринництву та збереження екосистем на півночі України». Зазначений проєкт міжнародної технічної допомоги виконується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) за підтримки Глобального екологічного фонду. 

За словами заступника Міністра, попри війну, Україна продовжує реагувати на виклики, пов’язані зі зміною клімату. У цьому контексті збереження та відновлення деградованих екосистем і торфовищ є важливою складовою досягнення кліматичної нейтральності. Адже лише один гектар водно-болотних угідь – це близько 2 тонн поглинутого СО2. 

“Крім того, ми рухаємося до впровадження принципів Зеленого курсу та приєднання до ЄС. Минулого тижня Європарламент ухвалив Закон про відновлення природи. В документі встановлено цільові показники з обводнення торфовищ за роками. Це те, до чого йде Європейський Союз, а отже має прагнути і Україна. Завдяки допомозі партнерів, зможемо показати результат та у майбутньому стати повноцінним членом Європейської родини”, – зазначив Євгеній Федоренко.

Проєкт ПРООН-GEF «Сприяння сталому тваринництву та збереження екосистем на півночі України» працюватиме в Україні до 2026 року. Він орієнтований на  сім областей – Волинську, Житомирську, Рівненську, Київську, Вінницьку, Хмельницьку та Чернігівську. Мета – створити для цих регіонів модель сталої продовольчої системи, яка сприятиме зниженню викидів парникових газів, покращенню родючості ґрунтів та збереженню видів, що знаходяться під загрозою зникнення за даними Міжнародного Союзу Охорони Природи.

У рамках проєкту буде розроблено комплексні плани збереження і відновлення природних середовищ існування, а також систему вимірювань, верифікації та звітності для оцінки й зменшення потоків парникових газів на торфовища. 

Така робота повністю синхронізується з пунктом 8 Формули миру Президента України «Екологічна безпека», який передбачає не лише обрахунок збитків довкіллю, а й спрямований на розмінування й відновлення природи.