Ми потребуємо негайних практичних рішень: на СОР28 обговорили «зелене» відновлення України

15/12/2023 : 11:13

Відновлення українського довкілля – один із фокусів Павільйону України на Конференції ООН зі зміни клімату СОР28. Адже за словами Міністра Руслана Стрільця, наша національна ідея – не просто реконструкція країни. Наша національна ідея – це відбудова, що відповідатиме загальнопланетарним стандартам у сфері захисту довкілля. 

Своїми баченнями та досвідом під час панелі Environmental Recovery презентували голова Solar Impulse Foundation Бернар Пікар, Євгенія Копиця – представниця Academia, ICAM Berlin та Oxford Net Zero Project та Олексій Рябчин – радник Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Відкрили захід вступними словами Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Міністр захисту довкілля і водних ресурсів Болгарії Юліан Попов.

Захід модерував Кирило Криволап – радник Прем’єр-міністра України та керівник Науково-дослідного центру економічного відновлення.

«Україна не лише вистояла як держава, не лише продовжує боротися за свою цілісність. Ми вже робимо все, щоб повоєнне відновлення України відповідало Цілям сталого розвитку та Зеленій угоді. Наша команда підготувала проєкти і бачення України в майбутньому, виклали в каталозі: побудова нових об’єктів, реабілітаційних центрів для тварин тощо. Вірю, що всі ви, хто зараз зібралися в цьому павільйоні, будете амбасадорами цих проєктів. Це лише маленька частина нашого плану і того, що хочемо втілити в Україні. І це лише маленька частина нашої місії», – зазначив Руслан Стрілець.

«Україна – це рішучість, яку бачать в усьому світі. 8 пункт формули миру – це рух за відновлення природи, рух за відновлення України. Для нас велика честь бути частиною цього руху», – наголосив Міністр захисту довкілля і водних ресурсів Болгарії Юліан Попов.

Повний відеозапис панельної дискусії «ENVIRONMENTAL RECOVERY (HIGH-LEVEL EVENT)».