На Київщині планують збудувати два сміттєпереробні заводи за новітніми технологіями

08/09/2022 : 13:19

Перший великий інвестиційний проєкт в рамках реформи управління відходами буде реалізовано в Київській області. 

Відповідні домовленості закріпили сьогодні Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова  Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, Бориспільський міський голова Володимир Борисенко,  Броварський міський голова Ігор Сапожко та Фастівський міський голова Михайло Нетяжук, підписавши Меморандум про співпрацю та партнерство.

“Близько 2,5 місяці тому народні депутати ухвалили рамковий закон “Про управління відходами”. Сьогодні ми починаємо реалізацію реформи із конкретного практичного кейсу. Фактично виконуємо доручення Президента Володимира Зеленського та  нарешті починаємо долати сміттєву навалу в Україні. Бо наша мета – чисте довкілля та чиста Європа”, – відзначив Міністр Руслан Стрілець.  

На території Бориспільської, Броварської та Фастівської громад буде збудовано два сучасних заводи з оброблення побутових відходів. Їх унікальність – у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів – металобрухту, скла та пластику. 

Запланована потужність спільного заводу для Броварської та Бориспільської громад орієнтовно  становитиме 110 – 120 тис. тонн відходів на рік.  У Фастівській громаді – 35 – 100 тис. тонн на рік. Нові потужності можуть з’явитися вже за два роки.  

Як повідомив Руслан Стрілець, проєкти реалізовуватимуть за рахунок кредитів європейських банків. Наразі також тривають перемовини з інвесторами. Адже рамковий закон створив прозорі умови та гарантії для роботи інвесторів у цьому секторі.

Загалом, за словами Міністра, в рамках реформи управління відходами в Україні має з’явитися щонайменше 200 нових сміттєпереробних об’єктів. 

“Ми вже провели аналітичну роботу та сформували драфт плану розміщення необхідних сміттєпереробних потужностей по всій Україні. Це своєрідна мапа, на якій визначено більше 200 потенційних інвестиційних кейсів. Серед них і сьогоднішні кейси Київщини. Загалом в області планується будівництво до 10 нових підприємств. Символічно, що перший пілотний проєкт ми реалізуємо саме тут. Бо сьогодні столиця та пристоличний регіон є символом стійкості та незламності всієї країни.Україна обов’язково переможе у війні з окупантом та вирішить всі свої проблеми з відходами. Бо ми віримо у наші Збройні Сили та разом рухаємося до європейського майбутнього!”, – підсумував Руслан Стрілець.