Сталий розвиток та зелене відновлення стануть наскрізною темою цьогорічної Конференції з відновлення, що запланована на 10-11 липня. Міндовкілля напрацьовує перелік підготовчих заходів до Конференції спільно з Італійською стороною. З цією метою під час візиту до Риму заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук провела зустрічі із представниками Міністерства закордонних справ Італії.
Під час зустрічі заступник Міністра наголосила, що в Україні вже зафіксовано понад 7 тисяч екологічних злочинів росії з початку повномасштабного вторгнення. Збитки перевищують 72,9 мільярда євро – це забруднення земель і ґрунтів, шкода, завдана природно-заповідному фонду та охоронюваним екосистемам, забруднення повітря, водних об’єктів і морів, а також вплив війни на кліматичні зміни.
“Дані про екологічні збитки стануть основою для подальшого зеленого відновлення України. Наразі Міндовкілля працює над рамковим законом «Про основи зеленого відновлення», який визначатиме ключові принципи та підходи до сталого відновлення країни та враховуватиме європейські стандарти”, – наголосила Ольга Юхимчук.
У рамках зустрічі напрацьовано наступні кроки щодо:
- співпраці в рамках реалізації кліматичних проєктів в Україні. Італія має суверенний кліматичний фонд, який зацікавлений у впровадженні проєктів сталого зеленого відновлення в України. Італійський кліматичний фонд вже фінансує розробку таких проєктів через Програму ООН з довкілля, які надалі фінансуватимуться банківськими установами та сприятимуть зеленому розвитку України.
- підтримки процесу вступу України до ЄС. Італійська сторона запевнила у своїй підтримці євроінтеграційного шляху України та наголосила на готовності надавати технічну та експертну допомогу для пришвидшення руху України до ЄС.
Також у рамках робочої поїздки до Риму Ольга Юхимчук провела зустріч із представниками WWF в Італії. Серед обговорених питань – важливість екологічного порядку денного URC2025 та участі неурядових громадських організацій у підготовці до проведення Конференції. Серед потенційних напрямів співпраці, окреслених під час зустрічі, – захист біорізноманіття в розрізі зеленого відновлення громад, створення зелених робочих місць для ветеранів тощо.
Нагадаємо, Ukraine Recovery Conference цього року відбудеться 10-11 липня в Італії. Це вже четверта Конференція, присвячена відновленню України. Попередні проходили у Лугано (Швейцарія), Лондоні (Великобританія) та Берліні (Німеччина).
Ukraine Recovery Conference – це політичні заходи високого рівня, де уряди, міжнародні організації, фінансові установи, бізнес, регіони, муніципалітети та громадянське суспільство об’єднуються задля спільної мети — зміцнення стійкості України.