Надрокористування в Україні має бути сталим, зі збереженням балансу між економічними інтересами країни та захистом довкілля. Втілена реформа галузі саме про це.

22/09/2023 : 17:12

Про це Міністр Руслан Стрілець заявив під час участі на Mining Day. Він разом із головою Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком, головою Держгеонадр Романом Опімахом, громадськістю та бізнесом на Mining Day підбили проміжні результати та окреслили подальший вектор руху реформи у галузі надрокористування.

“Наприкінці 2022 року Верховна Рада України схвалила довгоочікуваний для галузі євроінтеграційний Закон № 2805-IX. Він вніс важливі зміни до Кодексу України про надра та створив усі передумови, аби галузь розвивалася на європейському рівні”, – зазначив Руслан Стрілець.

За його словами, основний принцип розвитку галузі – це комфортне співіснування трьох стейкхолдерів:

  • держави, яка формує законодавче підґрунтя;
  • бізнесу, який розуміє, що європейські правила не діють без розуміння принципів сталого розвитку;
  • громадськості, яка має важелі адекватного контролю відповідно до Оргуської конвенції.

Руслан Стрілець назвав декілька цифр, які демонструють реальну динаміку реформи. За майже 9 місяців Держбюджет отримав понад 1,8 млрд гривень:

  • Це на 74% більше від минулого року.
  • Та на 21% більше від довоєнного 2021 року.

За результатами опитування від “European Business Association”, більшість представників ринку оцінили реформу у 6,26 балів за 10-бальною шкалою. Це висока оцінка результатів спільної роботи. Проте перед нами нелегкий шлях подальших трансформацій. Тож продовжуємо спільно будувати сучасні європейські «правила гри» для всіх учасників.