Напрацьовуємо алгоритм дій, необхідних для синхронізації даних Державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду: відбулася нарада

15/05/2024 : 13:47

Відбулася робоча нарада між першим заступником Міністра Олександром Краснолуцьким, заступником Міністра з питань європейської інтеграції Євгенієм Федоренко, Головою Держгеонадр Романом Опімахом та керівництвом Асоціації газовидобувних компаній України щодо синхронізації даних та порядку ведення Державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також його постійної актуалізації.

У ході обговорення учасники наради визначили, що важливо зберегти природоохоронні території та запобігти видобутку корисних копалин у їх межах — для цього домовилися напрацювати законодавчі зміни, які нададуть можливість мати актуальну інформацію про ПЗФ всім учасникам процесу.

Справа в тому, що складовою виставлення Держгеонадрами на аукціон з продажу спецдозволів на користування надрами є постійний доступ представників Міндовкілля та Держгеонадр до актуальної,  достовірної інформацію про наявність і розташування територій та об’єктів ПЗФ, їх перетину з відповідними ділянками надр. З цього випливає основна задача – не допустити порушення природоохоронних вимог при продажі спецдозволів на користування надрами і вберегти природоохоронні території.

Також, визначено потребу в напрацювання змін до ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», які передбачатимуть необхідність встановлення чітких меж заповідників, здійснення геодезичної зйомки територій з внесенням інформації до Держземкадастру, отримання витягу з Реєстру перед створенням нових об’єктів та територій ПЗФ. 

Міндовкілля вже розробило проєкт оновленої Інструкції про зміст та складання документації державного кадастру територій та об’єктів ПЗФ України, в який будуть додані засади ведення і порядку внесення даних до державного кадастру ПЗФ, як окремого функціонального модуля Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема». Таким чином, забезпечення функціонування повної та структурованої кадастрової системи територій та об’єктів ПЗФ, у якій містяться надійні, точні та актуальні дані, сприятиме взаємодії з публічними електронними реєстрами та інформаційно-комунікаційними системами органів виконавчої влади і відомств.