Під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця відбулося установче засідання Міжвідомчої робочої групи з реалізації Рекомендацій, викладених в Екологічному договорі для України.
Участь у заході взяли представники Офісу Генерального прокурора, Міністерства економіки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства охорони здоров’я України та інших відомств.
«Environmental Compact – складова парасольки Пункту 8 Формули миру Володимир Зеленський. Документ розроблений Міжнародною робочою групою щодо екологічних наслідків війни під головуванням Маргот Вальстрем та голови Офісу Президента України Андрія Єрмака. У ньому закладено 50 рекомендацій для повоєнного “зеленого” відновлення України. 30 із них – пряма компетенція Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України», – зазначив Руслан Стрілець.
Що є основою цих рекомендацій?
▪️По-перше, уніфікований підхід до оцінки впливу збройної агресії на довкілля. Зокрема, впливу російського екоциду.
▪️По-друге, чіткі підходи щодо компенсації за заподіяну шкоду.
▪️По-третє, пропозиції щодо “зеленого” відновлення. Адже повоєнне відновлення має бути лише за найкращими технологіями за принципами “build back better” та “build back greener”.
За словами очільника Міндовкілля, Україна знаходиться в епіцентрі глобальних процесів. Ми перші у світі створюємо міжнародну платформу для притягнення терористів до відповідальності за екологічні злочини. У нас багато союзників на міжнародній арені. Але вони не зроблять нашу роботу за нас. Наші подальші кроки за Екологічним Договором визначають майбутнє України і мають стати показовим прикладом для всього світу.
Учасники заходу домовилися напрацювати конкретні пропозиції до спільного плану дій для імплементації Екологічного договору для України і узгодити їх на наступному засіданні робочої групи.