Уряд виділив кошти на запобігання пожежам у зоні відчуження

21 Жовтня 2020, 21:50
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення з резервного фонду Державного бюджету майже 90 млн гривень на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у зоні відчуження. Кошти будуть направлені на оновлення техніки, протипожежного обладнання та створення резерву паливно-мастильних матеріалів.

«Сьогодні лісові пожежні станції у зоні відчуження обладнані технікою, яка була закуплена ще у 80 – 90-х роках минулого століття. Навесні 2020 року за кошти резервного фонду відбулося часткове оновлення техніки для ліквідації наслідків квітневої пожежі. Проте для більш ефективного запобігання виникненню пожеж, технічне забезпечення Чорнобильської зони потребує додаткового оснащення», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Світовий досвід ліквідації лісових пожеж показує, що для зменшення негативних наслідків від поширення вогню, сили і засоби потрібно мобілізувати протягом перших 30 хвилин. Тому важливо, що сьогодні прийнято рішення, яке дозволить швидше та ефективніше реагувати на займання.

Частина виділених коштів буде спрямована на створення резерву паливно-мастильних матеріалів у ДСП «Північна Пуща». Це дозволить якісно та вчасно здійснювати протипожежне спостереження та реагувати на надзвичайні ситуації.

За темами