Пожежі у Чорнобилі: як запобігти?

29 Січня 2021, 16:27
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Зона відчуження одна з найскладніших територій у світі з точки зору охорони її від пожеж. Це пов’язано з радіаційним забрудненням, недостатньою пожежною інфраструктурою та застарілими методами попередження і гасіння пожеж. Варто теж враховувати аномальні погодні умови та маловоддя, зумовлені кліматичними змінами. Вони вказують на те, що підходи до управління ландшафтними пожежами мають бути змінені.

Про заходи для уникнення минулорічних катастрофічних пожеж у зоні відчуження та Україні в цілому йшлося під час брифінгу в УНІАН. Захід об’єднав представників органів влади та експертів.

Для запобігання пожежам у Чорнобилі ДАЗВ спільно з Міндовкілля розробили відповідний план. Наразі документ проходить погодження з органами влади. Ухвалення плану дозволить:

  • забезпечити пожежну охорони зони відчуження технікою та засобами індивідуального захисту; 
  • створити єдину систему зв’язку та систему раннього виявлення пожеж;
  • проводити навчання персоналу, залученого до попередження та гасіння пожеж.

Кліматичні зміни, збільшення кількості та масштабності пожеж в українських лісах вимагають від України дієвих кроків. Саме тому Міндовкілля спільно з українськими та міжнародними експертами розробляє сучасні підходи для запобігання лісовим пожежам. Вони будуть відображені у  Державній стратегії управління ландшафтними пожежами. Документ змінить принципи запобігання ландшафтним пожежам. Це і етапи прогнозування, попередження, виявлення  та інші протипожежні заходи. Вже відбулось обговорення основних положень стратегії з зацікавленими сторонами. Найближчим часом Міндовкілля оприлюднить її проєкт для громадського обговорення.

Нагадаємо, що 14 грудня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський вручив ключі від 13 автівок, які укомплектовані протипожежним обладнанням, працівникам зони відчуження: https://bit.ly/2MCc4JG.

Також Державне агентство України з управління зоною відчуження спільно з Vodafone у рамках «пілоту» з моніторингу пожежної безпеки було розширене покриття мобільним зв’язком: https://bit.ly/3iZusbI.

 

За темами