Сільське господарство в Україні має стати кліматично орієнтованим

16 Березня 2021, 19:05
Новини

Про це зазначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Ірина Ставчук на відкритті проєкту IFC “Розвиток фінансування кліматично-оптимізованого сільського господарства”. Він планує залучити фінансову підтримку від банків-партнерів на суму 5 млн. доларів США та сприяти зменшенню викидів парникових газів на 2 тис. тонн до кінця 2021 року.

"Підтримка продовольчої безпеки та розвиток економіки країни має враховувати складові захисту довкілля та кліматичних змін. Адже частка сільського господарства у викидах парникових газів становить 92 млн. тонн. Це як викиди від усього енергетичного сектору, включно з виробництвом тепла, електроенергії та транспорту. Невтішно, що викиди від використання полів та пасовищ протягом 30 років збільшилися і вже перевищили показник поглинання СО2 українськими лісами”, - повідомила Ірина Ставчук.

За словами заступниці Міністра, сільське господарство також відчуває кліматичні зміни, тому має впроваджувати заходи з адаптації. Для цього ми спільно зі Світовим банком завершуємо дослідження з моделювання кліматичних змін в Україні та їх наслідків для сільського господарства. Це допоможе фермерам краще планувати сільськогосподарську діяльність, аби враховувати кліматичні зміни.

Після затвердження Рамкової Стратегії з адаптації до зміни клімату в Україні розроблять секторальні плани з адаптації, де буде враховано вразливість сільського господарства та заплановано заходи з адаптації.

"Українське сільське господарство відіграє важливу роль у продовольчій безпеці Європи. Тому IFC розпочинає новий проєкт, аби збільшити фінансування та адаптувати український аграрний сектор до кліматичних змін. Паводки, посухи впливають на продуктивність сільського господарства, доходи агровиробників та економічне зростання країни. Наша мета - стале сільське господарство, яке в Україні має інвестиційний потенціал у розмірі 11 млрд доларів США”, - відмітив Джейсон Пеллмар, керівник регіонального офісу в Україні, Білорусії та Молдові, IFC, Група Світового банку.

На думку учасників заходу, головними проблемами українського аграрного сектору, які впливають на довкілля, є неконтрольоване використання синтетичних та неякісних добрив та неправильне ведення сільського господарства, що порушує баланс екосистеми.


Детальніше про проєкт:

Проєкт IFC “Розвиток фінансування кліматично-оптимізованого сільського господарства” діятиме в Україні у 2021 - 2022 роках.

Мета проєкту, це удосконалення системи фінансування сільськогосподарських практик в Україні, які сприятимуть запобіганню зміні клімату, а також адаптації агровиробників до його наслідків.

Проєкт спрямований на впровадження стандартів та технологій моніторингу викидів парникових газів від сільськогосподарської діяльності для підвищення конкурентоспроможності українських агровиробників на зовнішніх ринках в умовах зростаючих вимог до сталого виробництва.

За темами