Домівка для бурих ведмедів у центрі реабілітації “Синевир”

16 Квітня 2021, 13:17
Новини Біорізноманіття Природно-заповідний фонд

У національному природному парку «Синевир» функціонує Реабілітаційний центр бурого ведмедя, аналогів якому в Україні немає.

Він створений у 2011 році для відновлення ведмедів, які зазнали жорстокого поводження у неволі або утримувалися з порушенням.

Зараз у центрі, територія якого повністю відповідає природному існуванню, утримуються 33 бурих ведмеді, 5 з яких - перебувають тимчасово.

Останніми роками кількість зверненнь про порятунок ведмедів з поганих умов утримання значно зросла. Тому у 2019 році тут розпочали реконструкцію Реабілітаційного центру. Побудували новий вольєр площею 6 га. І це є вкрай важливо, адже в Україні проживає понад дві сотні ведмедів, серед яких і ті, що потребують реабілітації.

Олександр Краснолуцький, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України:

«Байдужим до долі ведмедів бути важко. Це унікальний заклад і його необхідно підтримати. Тому Міндовкілля розгляне можливість виділення коштів для завершення реконструкції Реабілітаційного центру бурого ведмедя».

Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради:

«Центр реабілітації бурого ведмедя у ННП "Синевир" розміщується на території 12 га. Він потребує розширення, оскільки переповнений тваринами. Загалом, в Україні налічується ще 225 ведмедів, які рано чи пізно потребуватимуть реабілітаційного догляду. Питання розширення території центру надзвичайно актуальне. І це є місцем паломництва туристів».

Микола Дербак, директор НПП «Синевир»:

«Реабілітаційний центр бурого ведмедя – спеціалізований заклад національного значення. Усі мешканці центру перебувають у хорошому стані. Їх добре годують, при потребі лікують. Взимку частина ведмедів залягає у сплячку, а це ознака їхньої успішної реабілітації. За тих ведмедів, що перебувають у центрі, ми спокійні. Непокоїть доля інших, що перебувають у неволі в неналежних умовах. Їх потрібно рятувати. Тому необхідно провести реконструкцію, інакше ми не зможемо їм допомогти».

Завдяки збільшенню території, тут можна буде прийняти ще 12 бурих ведмедів. Розширення закладу також сприятиме розподілу тварин за певними категоріями. Загальна кількість ведмедів, що зможуть перебувати у центрі, становитиме від 37 до 40 особин, тобто на одну тварину припадатиме 0,5 га території, що є допустимим.

 

За темами