«Чорнобиль. Подорож»: на ВДНГ відкриють виставку до 35-річчя Чорнобильської катастрофи

21 Квітня 2021, 11:32
Новини

Мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож» складається з сімох смислових блоків — від світового контексту 1986 року до розповіді про аварію, від історій людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986 року, до діалогу щодо подальшої долі Чорнобиля та його майбутнього. 

Відвідувачі побачать у павільйоні ВДНГ № 1 архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців та відомої української художниці Марії Примаченко, присвячені Чорнобилю. Тут за допомогою сучасних технологій кожен зможе потрапити до Чорнобиля і дослідити його. У VR можна побачити як четвертий енергоблок накривали безпечним новим сучасним конфайнментом і як життя крок за кроком повертається до зони відчуження. Завершує проєкт відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті. 

На виставці можна дізнатись історії очевидців аварії та людей, чиї долі нерозривно з нею пов’язані, а також записати свої спогади, думки та переживання у відео- або аудіоформаті. Після завершення проєкту його контент викладуть на цифрову платформу, яка потім збиратиме спогади та рефлексії про Чорнобильську аварію.  

Проєкт створений за ініціативи Офісу Президента, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України разом із ДАЗВ, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Концепцію та реалізацію проєкту довірили агенції Gres Todorchuk. Його куратором є Павло Гудімов, архітектором Слава Балбек, науковим керівником Олег Насвіт. 

Проєкт втілено за підтримки партнерів «Епіцентр», VISA, ПУМБ і технічного партнеру Samsung. У рамках виставки плануються дискусійні програми, презентації та тематичні лекції.

«Чорнобиль сьогодні стає символом того, що життя завжди перемагає. Людство здатне відновлюватися, навіть після глобальних катастроф, - говорить заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко. - Україна працює над тим, щоб ця територія стала не місцем забуття, а точкою розвитку. У Чорнобильській зоні сьогодні запроваджуються новітні технології, відновлюється природа, ЧАЕС стала унікальним майданчиком для вироблення альтернативної енергії. Вважаю, що одним із символів розвитку території є нові дороги. Відтак цього року, у 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи, у зоні відчуження стартувала президентська програма «Велике будівництво». Упродовж наступних трьох років ми плануємо відновити тут усі основні траси, забезпечивши доступ до зони відчуження природоохоронцям, науковцям, енергетикам та підприємцям. Життя триває. Усе це – результат героїчних зусиль ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи».

«26 квітня Україна та світ вшановуватимуть 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Але 35 річниця, це не лише про день аварії, це 35 років боротьби з наслідками, відновлення Зони, розвиток та переосмислення. Ми ніколи не забудемо про людей, які стали на шляху цієї аварії — це, без перебільшення, герої, які своїм життям та здоров'ям зупинили її поширення. Сьогодні Міндовкілля спільно з ДАЗВ докладає усіх зусиль, щоб безпечно проводити роботи на майданчику ЧАЕС, поводитися з відпрацьованим ядерним паливом, приводити об'єкт «Укриття» у безпечний стан. Для того, щоб гідно вшанувати ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС і вкотре нагадати всьому світу, що Чорнобиль це набагато більше, ніж просто згадка про катастрофу, Міндовкілля впроваджує розроблену та затверджену Урядом програму заходів до 35-х роковин», - розповів перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

«За 35 років проведена колосальна робота зі збереження Чорнобиля та забезпечення його основної, бар’єрної, функції, - говорить радниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань розвитку зони відчуження Лала Тарапакіна. - Її виконали підприємства, які працюють у зоні відчуження, туроператори, громадські об’єднання, ліквідатори, працівники культури, що роками збирали історії та артефакти. Місія Чорнобиля - стати територією відродження, екології, просвітництва і пам’яті.За ініціативи Президента Міндовкілля спільно з ДАЗВ починає ревіталізацію Чорнобиля. Виставка «Чорнобиль. Подорож» — наш перший публічний крок. Її мета деміфологізувати Чорнобиль, долучити експертів і широку аудиторію до обговорення майбутнього території та, звісно, ще раз вклонитися усім ліквідаторам, які ціною життя та здоров’я рятували Україну та весь світ».

26 квітня відбудеться попереднє відкриття виставки для генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, Президента України та преси. 

Для відвідувачів «Чорнобиль. Подорож» відкриється після скасування жорсткого карантину. Вхід на виставку безкоштовний з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ.

 

 

За темами