Перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну систему

26 Квітня 2021, 19:23
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Це та інші питання обговорили на зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Маріано Гроссі. До заходу також долучився і Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Чорнобильська катастрофа назавжди змінився хід української історії та уявлення про атомну енергетику у світі. Сьогодні Зона відроджується та змінюється. Тут відновлюється природа, розвивається наука та культурні проєкти. Завдання України – змінити наративи Чорнобильської зони, перетворити її на безпечний об’єкт, зберегти пам'ять та культурну спадщину та змінити уявлення світу про неї.

Роман Абрамовський: Завдяки величезним зусиллям України та міжнародного співтовариства досягнуто значних успіхів у реалізації проєктів із зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Нам вдалося побудувати Новий безпечний конфайнмент, захисну Арку, яка на 100 років захистить людство від негативного впливу 4-го зруйнованого енергоблоку. Його створення – це новий етап у дотриманні ядерної безпеки у світі. Ми і надалі будемо підтримувати високий рівень безпеки поводження з відпрацьованим ядерним  паливом, аби забезпечити ефективний захист суспільства та довкілля від впливу іонізуючого випромінювання.

За темами