Запрошуємо обговорити проєкт Водної стратегії України

14 Червня 2021, 11:06
Новини Стале управління водними ресурсами Консультації з громадскістю

Міндовкілля спільно з Командою офісу підтримки реформ міністерства підготували проєкт Стратегії розвитку водної політики України – Водну стратегію України.

За прогнозами Організації економічного співробітництва та розвитку, до 2050 року попит на воду у світі зросте на 55 %. Неощадливе використання води, її забруднення загрожуватимуть продовольчій безпеці людства, здоров'ю екосистем та доступу до якісної питної води. Очікується, що у 2050 році 240 мільйонів людей залишаться без доступу до чистої води, а 1,4 мільярда – без доступу до базової санітарії.

Україна запроваджує інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом та заходи для захисту і відновлення природних екосистем, таких як ліси, водно-болотні угіддя і річки. Адже вони мають важливе значення для пом’якшення дефіциту води.

Водна стратегія:

- формує модель водного сектора країни;

- визначає пріоритети державної політики;

- визначає шляхи розв’язання проблем із водними ресурсами – маловоддям, посухами, паводками.

Розробка стратегії – завдання Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського та виконання Указу Президента України Володимира Зеленського: https://bit.ly/3wkeP4B

Будемо вдячні за надання зауважень та пропозицій до 12 липня 2021 року на поштову адресу Міндовкілля: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35

та е-mail: bon@mepr.gov.ua, kiryanova@mepr.gov.ua

Просимо ознайомитись з проєктом стратегії.

Якщо виникнуть питання чи є потреба в одержанні додаткової інформації, звертайтеся у відділ водної політики Департаменту сталого природокористування Міндовкілля за тел.: (044) 206-31-29, Катерина Кір’янова, та 206-31-76 – Олександр Бонь.

За темами