Україна презентувала основні виклики та кроки для досягнення нейтрального рівня деградації земель

22 Жовтня 2021, 15:07
Новини

Під час онлайн-діалогу, організованого Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), директор Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міндовкілля, координатор від України Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням Едуард Арустамян презентував виклики та кроки для досягнення нейтрального рівня деградації земель.

Він розповів про стратегічні документи, що стосуються покращення стану уражених екосистем, а також досягнення їх нейтрального рівня деградації. Продемонстрував інформаційний шар державного земельного кадастру про землі, що потребують консервації.

За його словами, основні задачі, які необхідно впровадити для зменшення та припинення деградаційних процесів в Україні, це:

удосконалення правової бази та економічних механізмів стимулювання проведення робіт з охорони земель;

розроблення загальнодержавної програми використання та охорони земель;

зменшення розораності та збільшення сіножатей, пасовищ, лісових ділянок, територій природно-заповідного фонду тощо.

Едуард Арустамян нагадав про реалізацію екологічної ініціативи Президента України з відтворення лісів – «Зелена країна». Адже це також є одним із ефективних видів боротьби із деградацією та опустелюванням земель.

Участь у діалозі взяли також інші країни-учасники Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та / або опустелювання, особливо в Африці.

За темами