Чи можливо в умовах війни знайти інвесторів та почати будувати нову систему управління відходами? Про те, які процеси вже запущені в Україні, розповів Міністр Руслан Стрілець на Укрінформ.
Серед розпочатих кейсів:
- Київщина. У вересні 2022 року ми підписали Меморандум із Київською обласною військовою адміністрацією та громадами. Наразі створюємо умови для появи першого сміттєобробного кластера у регіоні. Вже маємо інвестора! Переробка 470 тис. тонн відходів на рік та покриття послугою 1,5 млн мешканців – наша перша ціль.
- Івано-Франківщина. У планах – 5 заводів, переробка понад 450 тис. тонн на рік, вирішення проблем з відходами щонайменше 1,4 млн людей.
- Полтавщина. Робота над створенням 4 заводів потужністю до 500 тис. тонн щорічно. Переробкою має бути охоплено всю область або мінімум 1,4 млн населення України.
- Одещина. 7 заводів, які вирішать проблеми із відходами щонайменше 2,3 млн українців.
- Вся Україна. Понад 200 сміттєпереробних кейсів, до реалізації яких рухаємося щодня.
“Ми продовжуємо будувати цивілізоване майбутнє разом з Європою – в умовах повномасштабного вторгнення, але з впевненістю у правильності обраного шляху та досяжності мети. Такою є наша відповідь агресору”, – зазначив Міністр.
Більше фактів, аналітики та інформації читайте у матеріалі: https://bit.ly/49Wuvyl
Дякуємо представництву Європейської комісії в Україні, за фінансової підтримки якої втілюється проєкт APENA 3 та окремо українському офісу компанії EGIS, експерти якої разом з нами працюють над залученням інвестицій в рамках визначених завдань.