Обмеження обігу одноразового пластику в Україні: Міндовкілля вивчає реальні можливості ринку по його заміщенню

01/11/2022 : 16:49

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підписало меморандум про співпрацю з однією з провідних українських консалтингових агенцій Pro-Consulting.

Компанія вже поділилась з Міністерством результатами досліджень ринку одноразового посуду, паперового та пластикового, ринку біогранули та біорозкладного посуду.

“Ці матеріали допоможуть сформувати підґрунтя для розробки законопроєкту щодо обмеження використання одноразової пластикової продукції в Україні. Адже маємо завдання від Президента продовжувати рух європейським шляхом, у тому числі й імплементувати Директиву ЄС 2019 року (2019/904)  про одноразовий пластик”, – зазначив заступник Міністра  захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко. 

За його словами, наступним кроком стане підготовка поглибленої аналітики наскільки широко застосовується пластик в різних галузях економіки України. На її основі буде сформовано практичний план зі скорочення його використання та заміщення. Це буде досить актуально в період післявоєнної відбудови та відновлення. 

“Попри війну, ми продовжуємо слідувати європейським тенденціям у боротьбі із пластиковою навалою. Нашій країні вистачатиме клопоту із відходами руйнації, тож важливо не захаращувати території ще й пластиковим сміттям. Потрібно вже зараз подбати, щоб після перемоги Україна була ще більш сучасною, цивілізованою, європейською, чистою. Водночас в основі будь-якого законодавчого акта має бути ґрунтовна аналітика. Лише так впроваджувати зміни працюватимуть та дадуть позитивний результат”, – наголосив Євгеній Федоренко. 

Заступник Міністра зауважив, що Міндовкілля відкрите до співпраці та діалогу з усіма потенційними партнерами, які прагнуть впроваджувати якісні зміни в країні та дбати про українське довкілля.