Обстріли не завада: птахи масово мігрують через територію Нацпарку “Деснянсько-Старогутський”

03/05/2023 : 12:57

У деокупованих установах Нацпарку продовжуються спостереження за птахами. Постійні обстріли прикордоння Сумщини не спиняють природу. Гуси, качки, журавлі, припутні, денні хижі птахи, зяблики, дрозди, шпаки – ці та інші види птахів помічені під час моніторингу міграції птахів  на території водно-болотного угіддя “Заплава Десни” на початку квітня. Птахи утворювали скупчення на водоймах, які досягали до 10 тис. птахів.

Усього за тиждень експедиції науковців-орнітологів на території Нацпарку  зареєстровано 73 види мігруючих птахів.

У другій декаді квітня орнітологи помітили дальніх “мігрантів”, які переважно зимують в Африці та на близькому Сході: кулики, крячки, осоїд, соколи (кібчик, боривітер звичайний), також червонокнижні птахи такі як змієїд, великий і малий підорлики, орел-карлик, лунь лучний, шуліка чорний. Серед червонокнижних птахів мігрує лелека чорний.

Водно-болотні угіддя “Заплава Десни” є важливими для збереження біорізноманіття регіону. Адже водоплавні та навколоводні птахи є невіддільною частиною цієї екосистеми, вони забезпечують розподіл насіння рослин та їх опилювання, регулюють кількість комах, риби та земноводних.