Про це повідомила заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук під час виступу на 36-ому Конгресі французької асоціації AMORCE.
Серед тем, які цікавили представників французької асоціації: енергетична та водна безпека України й управління відходами в умовах воєнного стану.
«Через російську військову агресію наші служби фіксують зростання викидів у атмосферне повітря, забруднення ґрунтів та водних ресурсів. На жаль, усі ці наслідки війни згубно впливають на довкілля не лише України, а й усього Європейського континенту. На стан вод, ґрунтів та повітря країн, які є сусідами України», – повідомила Світлана Гринчук.
Заступниця Міністра з питань європейської інтеграції зауважила, що напевне, одним з найважливіших питань сьогодні в Україні залишається відновлення моніторингу стану навколишнього природного середовища. Адже через бойові дії частина станцій моніторингу стану водних ресурсів, ґрунтів та повітря була знищена або розкрадена окупантами.
Світлана Гринчук звернулася до учасників Конгресу з проханням допомогти Україні у відновленні системи моніторингу стану довкілля.
Також учасники Конгресу обговорили питання управління відходами під час війни.
«Крім звичних для усього цивілізованого світу відходів, в Україні з’явився ще один тип відходів – відходи руйнації. Питанням поводження з цими відходами Міндовкілля опікується спільно з Мінрегіоном. Зокрема вже розроблений та затверджений Урядом відповідний порядок. Що ж до питання поводження з відходами, то ця галузь як і всі в Україні зазнала значних збитків через російську агресію», – розповіла Світлана Гринчук.
Представники французької асоціації AMORCE подякували Світлані Гринчук за виступ, який продемонстрував наскільки складною є ситуація в Україні. Вони пообіцяли розглянути питання допомоги Україні у сфері моніторингу довкілля та запропонували перезавантажити співпрацю місцевих громад України та Франції під координацією AMORCE.
Світлана Гринчук подякувала Франції та усьому Європейському Союзу за підтримку України у протидії російській агресії та прихисток українських біженців.