Онлайн висновки про транскордонне перевезення відходів Зеленого переліку тепер мають статус офіційного документа

12/01/2022 : 17:24

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту щодо надання в електронній формі висновків про транскордонне перевезення відходів, які включені до Зеленого переліку.

Відтепер суб’єктам господарювання не потрібно витрачати час на поїздки до Міндовкілля. Адміністративну процедуру можна пройти онлайн та отримати електронний висновок, який має однаковий статус із паперовим варіантом.

Що це дає бізнесу:

  • зручність та прозорість взаємодії із державою;
  • скорочення строків розгляду звернень – із 30 до 10 днів;
  • уникнення випадків відмов у видачі висновку через допущення технічних помилок;
  • автоматичне внесення інформації до реєстру, з якого за необхідності легко отримати потрібний витяг;
  • уникнення непрямих витратах (на відрядження, папір, друк, консалтинг).

Для держави реалізація такого проєкту дозволяє:

  • оптимізувати та підвищити якість надання адміністративних послуг, впорядкувати процедури;
  • відстежувати повний життєвий цикл відходів – від їх утворення до перевезення;
  • моніторити та контролювати обсяги і види відходів, які перетинають кордон.

«Алгоритм отримання послуги став максимально простим: заявник авторизується в «ЕкоСистемі» через державний сервіс id.gov.ua та подає заявку. Інтегровані довідники не дозволять помилитись при заповненні форм чи подати неповний пакет документів. За згенерованим QR-кодом можна буде перевірити наявність висновку і скористатися ним з мобільного телефону. Ми хочемо, щоб в подальшому перевізники взагалі не отримували паперові документи, лише запис в електронному реєстрі. А співробітники митниці могли згенерувати з реєстру QR-код із усією необхідною інформацією», – прокоментував в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Нагадаємо, висновок про транскордонне перевезення відходів Зеленого переліку – це одна з наймасовіших послуг Міндовкілля. Щороку до відомства надходить більше 5 тис. звернень щодо отримання такого висновку.

Цей висновок видається при ввезенні/вивезенні через кордон відходів, які є безпечними для людей та довкілля. Це товари та речовини, які вже були у вжитку (одяг секонд-хенд, макулатура, б/у шини для автомобілів тощо).

У березні цього року Міндовкілля презентувало новий сервіс на ЕкоСистемі, який дозволяє перевізникам отримати висновок онлайн.