Оперативна інформація щодо ситуації на річці Дніпро внаслідок терористичних дій рф на ДніпроГЕС

24/03/2024 : 16:21

За результатами досліджень, проведених лабораторіями Держводагентства та Держекоінспекції станом на 24 березня фіксується поступове покращення показників якості води р.Дніпро. 

За результатами аналізу виявлено:  

  • перевищення вмісту нафтопродуктів у двох місцях відбору, а саме на правому березі на відстані 1,4 км від Дніпровської ГЕС – у 4,2 разів; та на відстані 2,5 км від Дніпровської ГЕС – у 2,9 рази;
  • на відстані 4,4 км від Дніпровської ГЕС – перевищення не фіксуються; 
  • підвищення значення водневого показника (рН) від 8,63 до 8,75 од. рН, при нормі 6,5-8,5. Такі значення свідчать про жорсткість води та не несуть ризиків для населення. Це може впливати на якісні властивості води, такі як смак, та провокувати появу осаду. 

З нижнього б’єфу річки Дніпро забір води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою – Біленьківська. В районі питного водозабору с. Біленьке нижче по течії за 30 км від Дніпровської ГЕС відібрано проби води. Станом на вчора там фіксувалося перевищення концентрації нафтопродуктів у 2,12 рази.

Нагадаємо, що за дорученням Міністра Руслана Стрільця, Держводагентство та Держекоінспекція здійснюють постійний моніторинг до повної стабілізації ситуації та усунення наслідків. Проби відбираються у місці пошкодження ДніпроГЕС та у найбільш доступних місцях річки Дніпро на відстані один, півтора та два кілометри нижче греблі.