Оперативна інформація щодо ситуації на річці Дніпро внаслідок терористичних дій рф на ДніпроГЕС

23/03/2024 : 12:28

Лабораторії Держводагентства перевірили проби води, відібрані у місці пошкодження ДніпроГЕС та у найбільш доступних місцях річки Дніпро на відстані один, півтора та два кілометри нижче греблі. За результатами аналізу виявлено:

  • у воді, відібраній на відстані 1,1 км від ГЕС на правому березі –  понаднормове забруднення нафтопродуктами в 1,1 рази та перевищення рівня заліза загального в 1,5 рази від нормативів для питних потреб. Звертаємо увагу, що в цих місцях водозабір для питного водопостачання не здійснюється. 
  • у воді відібраній на лівому березі на відстані 1,5 та 2,2 км від ГЕС – вміст забруднюючих речовин перебуває в межах нормативних значень для питних потреб населення;
  • показники біогенного забруднення та сольового складу – в межах допустимих значень.

З нижнього б’єфу річки Дніпро  забір води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою – Біленьківська. В районі питного водозабору с. Біленьке нижче по течії за 30 км від Дніпровської ГЕС відібрано проби води. До повної стабілізації ситуації та усунення наслідків, Держводагентсво та Держекоінспекція здійснюватимуть постійний моніторинг.  

Щодо рівня засмічення ґрунтів, поблизу однокамерного шлюзу греблі Дніпровської ГЕС у місці захаращення уламками від вибуху вже відібрано проби ґрунту.  Про результати дослідження буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, внаслідок масованої ракетної атаки рф 22 березня відбулося пошкодження ДніпроГЕС. За попередніми даними Держекоінспекції, було зафіксовано засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни, яка рухається нижче за течією Дніпра.

Орієнтовна сума збитків завданих внаслідок забруднення водних ресурсів, розрахованих Держекоінспекцією відповідно до затвердженої Методики, становить 159 308 грн.