Організація переговорного процесу у ЄС: досвід зарубіжних країн: Міндовкілля долучилось до семінару до Дня Європи

09/05/2024 : 18:27

Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко до Дня Європи взяв участь у міжнародному семінарі «Організація переговорного процесу у ЄС: досвід зарубіжних країн», організованому Національним агентством України з питань державної служби НАДС. 

Участь у заході взяли Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, заступник голови Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС Марія Мезенцева, Заступник керівника департаменту з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Офісу Президента України Марія Марченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков.

Семінар організовано задля обміну досвідом щодо процесу прийняття рішень та динаміки переговорів між країнами-членами ЄС в контексті вступу України до Євросоюзу. Учасники семінару обговорили широкий спектр актуальних питань, що стосуються процесу європейської інтеграції України та досвіду інших країн.

Як зазначила Ольга Стефанішина на заході, після початку повномасштабної війни росії, ви неодноразово підтверджували колосальну спроможність України як європейської держави, та зокрема української державної служби, а також відкритість до взаємодії з громадянським суспільством. Вся Європа була мобілізована, щоб Україна отримала статус кандидата. Ми заповнили «книгу державності» України –  опитувальник, який у максимально короткі терміни передали Єврокомісії. Все це було б неможливо без постійної взаємодії понад 80 державних органів, політичної мобілізації всієї держави, інклюзивного діалогу з громадянами.