Парк-памʼятка «Межигір’я» запрацює у травні – вперше за десятиріччя усі прибутки скерують в держбюджет

20/04/2024 : 15:31

У 2023 році Верховна Рада України  схвалила Закон, який повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду. Це рішення запустило процес перетворення колишньої урядової резиденції «Межигір’я» у державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Він присвоюється найбільш визначним та цінним обʼєктам паркового будівництва. Насамперед, щоб забезпечити охорону та збереження цінних територій для держави, та використовувати такі об’єкти в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілей. Для прикладу, саме такий статус мають парки «Феофанія» та Маріїнський у Києві, Стрийський парк у Львові тощо.

Для того, щоб новостворений об’єкт працював в інтересах держави в правовому полі, нещодавно Кабінет Міністрів України схвалив рішення щодо передачі в управління державній установі “Парк — пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я” активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Також вже був здійснений крок з передачі до Парку-пам’ятки земельних ділянок із управління Кабінету Міністрів України та рухомого майна від Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами. Йдеться про картини, автомобілі, меблі, техніку, обладнання тощо. Це, нарешті, відкрило можливості для 100% повернення «Межигір’я» у державну власність. 

Наразі вже створена спеціальна адміністрація «Межигір’я», яка опікується оформленням усіх необхідних документів. Після офіційного відкриття парку усі кошти від роботи «Межигір’я» будуть надходити до державного бюджету, а відповідно на фінансування наших Збройних Сил. 

Як повідомили у спеціальній адміністрації “Межигір’я”, у травні парк планує відкрити свої двері для відвідувачів. Дату офіційного відкриття оголосять найближчим часом.

«Парк-пам’ятка «Межигір’я» будує свою роботу фактично з нуля. Від оформлення земельних ділянок, які визначені Законом України, обліку рослин, тварин, техніки в парку-пам’ятці, до розробки нових можливостей для масового відпочинку на природі. У травні «Межигір’я» відкриє свій перший офіційний туристичний сезон для усіх відвідувачів», – інформують у спеціальній адміністрації парку.

За словами першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександра Краснолуцького, передача парка-пам’ятки «Межигір’я» в управління державі є не лише важливим природоохоронним кроком, який назавжди забезпечить повернення земельних ділянок у державну власність, сприятиме збереженню особливо цінних земель та біорізноманіття, а й допоможе збільшити надходження до державного бюджету.

«Нарешті, завдяки рішенню Уряду, “Межигір’я” набуває статусу не лише унікального обʼєкта, а стає одним з інструментів підтримки економіки України та об’єктом із сотнею нових робочих місць. Місцем, яке завдяки відвідувачам наповнюватиме державну скарбницю та працюватиме задля перемоги України над ворогом», – наголосив Олександр Краснолуцький.

Нагадаємо, що з 2014 року представники громадської організації “НПУ “МЕЖИГІР’Я” були відповідальними за збереження майна парку. Після створення у 2023 році Законом України Державної установи «Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» Уряд передав усі права на майно та земельні ділянки цій державній організації.

Також інформуємо, що офіційні новини про функціонування Межигір’я доступні на офіційному сайті Державної установи «Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я»   https://mezhyhiria.mepr.gov.ua/ та сторінках у соціальних мережах: 

https://www.facebook.com/mezhyhiria.official

https://www.instagram.com/mezhyhiria_official/