Парламентський Комітет з питань цифрової трансформації підтримав законопроєкт «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів»

11/05/2022 : 15:46

Прийняття відповідного законодавства та створення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів є міжнародним зобов’язанням України. Ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Орхуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до вирішення екологічних питань.

Законопроєкт «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів» послідовно запроваджує правові та організаційні засади функціонування національного РВПЗ.

Згідно із документом, Національний реєстр стане єдиною державною інформаційною системою даних про викиди та перенесення забруднюючих речовин.

У рамках системи буде забезпечено онлайн взаємодію між усіма сторонами – операторами, уповноваженими та контролюючими державними органами, Державною службою статистики та Державною податковою службою України.

Громадськість отримає вільний та зручний доступ до екологічної інформації, що сприятиме її участі у прийнятті управлінських рішень.

Держава завдяки реєстру зможе:

  • відслідковувати викиди і перенесення забруднювачів у часі і просторі;
  • аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні шкідливих викидів;
  • визначати пріоритетні промислові сектори для еко-інновацій;
  • приймати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.

Законопроект розроблений за підтримки ЄС та Проекту, що фінансується ЄС “Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища (якість атмосферного повітря, управління відходами) APENA 2.