Перший Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня

03/05/2024 : 16:31

Ця подія об’єднає весь цивілізований світ навколо Формули миру Володимира Зеленського. Стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України. Пункт 8 про екологічну безпеку є її невід’ємною складовою, яка має вплив на всі напрямки мирного треку України.

Донині світ не стикався з масштабами руйнувань довкілля, які Україна має унаслідок російської збройної агресії. Останні десятиліття увага щодо оцінки збитків від бойових дій була прикута до втрат інфраструктури, людських втрат та знищеної військової техніки. Проте наші обрахунки показують, що довкіллєві збитки війни є не менш дороговартісними, ніж інфраструктурні.

Наша довкіллєва “парасолька” вивела питання збитків довкіллю внаслідок збройної агресії на новий рівень:

  • Дієві механізми реагування на виклики сучасної війни.
  • Ефективна політика щодо захисту довкілля та клімату.
  • Притягнення росії до відповідальності за екоцид та виплата агресором репарацій.
  • Мобілізація ресурсів для подолання негативних наслідків російської війни для довкілля.

Такими є пріоритети України та міжнародних партнерів за напрямком екологічної безпеки. Позаду – близько 150 зустрічей на високому рівні в межах адвокації довкіллєвого треку. З нами уже не тільки країни Заходу, але й Глобальний Південь. Цивілізований світ обирає цивілізовані напрямки вирішення проблеми війни та миру. Нам вдалося змінити світове бачення впливу війни на довкілля. Попереду ще більше союзників та подій.