Руслан Гречаник спільно з головою профільного комітету Олегом Бондаренко та членами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування обговорив шкоду довкіллю Харківщини через російську військову агресію.
З початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні Харківська область постійно перебуває під ворожими обстрілами російської армії. Через дії окупантів довкіллю Харківщини вже завдано шкоди на майже 346 млрд гривень. Матеріальна шкода знищення природно-заповідного фонду, забруднення водних ресурсів та загибелі тварин – майже 4 млрд гривень.
Через обстріли окупантів та руйнування Оскільського водосховища під загрозою опинилось забезпечення Донбасу прісною водою. Руйнування гідроспоруди завдало непоправної шкоди регіональному ландшафтному парку «Червонооскільський». Українські екологи визнали знищення водосховища однією з найбільших змін у довкіллі, що сталася через російсько-українську війну.
Нещодавно було завершено розмінування гідроспоруди, а розбір завалів продовжується досі. Триває робота з пошуку ресурсів для відновлення водосховища. Для цього Харківська ОВА за підтримки Міндовкілля подала заявку на участь у програмі ЄС LIFE щодо проєкту по створенню мобільної лабораторії державного моніторингу в Харківській області.
Також члени виїзного засідання оглянули один з районів Харкова, де більшість споруд і будівель зазнали руйнувань через обстріли та бомбардування. Загалом у місті пошкоджено 6 116 будівель і споруд. Обговорили проблему поводження з відходами руйнації та будівництво нових мікрорайонів.
Учасники робочої поїздки також відвідали територію регіонального ландшафтного парку “Фельдман Екопарк”, який перебував під постійними обстрілами з першого дня повномасштабного вторгнення, допоки росіян не було відкинуто до державного кордону.
“На жаль, інфраструктура парку практично повністю знищена: зруйновані об’єкти нерухомого майна та вольєри тварин, знищена велика кількість об’єктів рослинного світу. На території парку залишилась велика кількість вибухонебезпечних предметів, тому він потребує повного розмінування. Лише після цього можливе його відновлення”, – підкреслив Руслан Гречаник.