Під колесами ворожої техніки гинуть червонокнижні рослини та європейське біорізноманіття

25/03/2022 : 13:44

У час, коли весь світ впроваджує заходи по збереженню рідкісних та вразливих видів, російська федерація знищує їх, а разом із ними і європейське біорізноманіття.

Вже сьогодні ворожа техніка знищили значну кількість брандушки різнобарвної (Bulbocodium versicolor) в заповідній зоні НПП «Великий Луг».

Ця рослина однією з перших зацвітає у нашій країні. Вона охороняється на державному рівні та занесена до Червоної книги України.

Збереження первоцвітів — це одна з найбільших природоохоронних кампаній, які проводять щороку в Україні.

Усі природоохоронні установи здійснюють наукові, екоосвітні та охоронні заходи з метою збереження українського барвистого весняного різноманіття, яке килимом вкриває наші ліси, степи та луки.

У Національному природному парку «Великий Луг» брандушка різнобарвна зростає на відкритих степових ділянках, степових схилах балок та у розріджених лісонасадженнях.

Маячанська балка — місце, де знаходиться найбільша популяція цього виду. Парк впродовж 16 років проводить роботу щодо охорони, збереження та відновлення брандушки різнобарвної та зміг розширити площу зростання виду у цьому місці до 2 га.

Однак, багаторічна самовіддана праця фахівців тепер може зійти нанівець в результаті збройної агресієї російської федерації проти України.

Завдані окупантами збитки популяції неможливо буде швидко відновити. На це знову підуть десятки років.

Агресор намагається знищити все на своєму шляху. І він обов’язково нестиме відповідальність за ці злочини.

Яких би втрат не намагався завдати ворог, Україна обов’язково вистоїть та переможе.

Дякуємо нашим природоохоронцям за те, що вони самовіддано захищають наші території та дбають про українські природні багатства.