Підготовка планів управління річковими басейнами: що зроблено і які кроки попереду

23/02/2023 : 15:55

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з представниками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної служби геології та надр України, ДСНС України та національних експертів обговорили імплементацію Україною вимог Водної Рамкової Директиви ЄС та підготовку планів управління річковими басейнами.

Наразі вже написані проєкти ПУРБ для 9 районів басейнів річок України. У 2023 році проєкти ПУРБ мають бути оновлені з урахуванням впливу військових дій на водні ресурси України та повністю завершені.

Олександр Краснолуцький: «Україна має в строк схвалити плани управління річковими басейнами, адже це одне із наших важливих зобов’язань перед ЄС. Саме для цього Міндовкілля ініціює створення міжвідомчої робочої групи, яка працюватиме над підготовкою та оновленням планів управління річковими басейнами. Адже попри війну ці важливі для сталого управління водними ресурсами документи мають бути підготовлені. Вони допоможуть надалі ефективніше оцінити стан наших водних ресурсів, їх екосистем та визначити шляхи досягнення «доброго» стану вод».

Учасники зустрічі обговорили подальші кроки та необхідні заходи на 2023 рік для завершення роботи над ПУРБ. 

Серед них:

  • оцінка даних моніторингу та їх картування;
  • розробка ефективної програми заходів для кожного річкового басейну;
  • визначення зон, вразливих до накопичення нітратів;
  • узагальнення результатів із визначення та оцінки підземних вод;
  • схвалення необхідних методичних документів у частині підземних вод;
  • затвердження екологічних нормативів якості поверхневих вод для оцінки їх екологічного стану.