Підрив греблі Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття

23/10/2023 : 17:06

Ціль України та світу – обрахувати усі збитки та зробити так, аби росіяни понесли відповідальність та заплатили за всі злочини. Ці питання обговорили учасники панелі «Каховська ГЕС: тероризм чистої води. Найбільша техногенна катастрофа останніх десятиліть» під час міжнародної конференції «United for Justices. United for Nature.»

«Підрив греблі Каховської ГЕС – жахлива трагедія для довкілля всього світу. Постраждало 150 тис га природоохоронних територій загальноєвропейського значення. Підтоплено чи пошкоджено 64 тис. га лісу, 17 мисливських угідь площею 403 тис. га. Але ми вкотре змогли обʼєднатись перед обличчям трагедії. Український народ, наші міжнародні партнери, ми всі боремось зі злом на одному фронті», – наголосив  заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко, який у перший же день відправився до Херсону. 

Модерувала пленарну сесію Владислава Грудова, директор з розвитку Київської школи економіки.

Спікерами були: 

  • Сергій Власенко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • Йорданка-Родіка Йорданов, Міністерка навколишнього середовища Республіки Молдова;
  • Юліан Попов, Міністр захисту довкілля і водних ресурсів Болгарії;
  • Віола фон Крамон-Таубадель, депутатка Європарламенту від німецьких Зелених, німецький політик Альянсу 90;
  • Бернардас Падегімас, керівник команди з екологічної політики та стратегії в Інституті сталого середовища у Стокгольмі (SEI);
  • Аллен Добровольський, директор з міжнародних операцій консалтингової групи ADE (Австралія).

Міжнародні партнери єдні у тому, що підрив греблі Каховської ГЕС – трагедія не лише для України. Це вплинуло і на інші держави Чорноморського регіону, про що наголосили міністри, що взяли участь у панельній дискусії. 

Україна разом із партнерами розробляє дієві механізми оцінки та підрахунку збитків, а також механізми притягнення винних до відповідальності. Тільки об’єднані ми зможемо протидіяти військовим злочинам проти довкілля.