Плануємо створити у природному парку «Тузловські лимани» Центр реадаптації чорноморських дельфінів «Афаліна»

07/08/2022 : 16:25

Щонайменше 253 тисячі дельфінів мешкали у Чорному морі до 24 лютого цього року. Скільки їх сьогодні? Важко сказати. Росія продовжує нищити все живе в Україні. 

Через військову агресію росії у Чорному морі вже загинули тисячі дельфінів. Причина – морські міни, вибухи, підводний шум.

Попри все, ми вже сьогодні думаємо над тим, як відновлюватимемо популяції цих розумних істот. Приміром, плануємо створити у природному парку «Тузловські лимани» Центр реадаптації чорноморських дельфінів «Афаліна».

Головна мета центру – повернути у дику природу тих тварин, які перебували в неволі.

Приміром, дельфін після дельфінарію потрапляє у центр, де від 2 до 5 місяців вчиться самостійно жити в природному середовищі.

Основний вольєр для дельфінів буде розміщуватися в прибережній акваторії моря. Це дозволить дельфінам відновити здатність самостійно харчуватися та спілкуватися з дикими популяціями дельфінів. Потім вони зможуть мігрувати в теплі та мілководні лимани з достатньою кількістю риби.

А науковці зможуть спостерігати як за процесом адаптації тварин, так і проводити моніторинг в акваторії Чорного моря.

Такий центр стане привабливим туристичним місцем. Адже відвідувачі зможуть спостерігати за дельфінами в природному середовищі.

Загалом у планах після війни створити такі реабілітаційні центри для порятунку тварин та відновлення їх популяцій у різних природних парках.