«Плюс» 16 000 га до заповідних територій в Україні: межі яких заповідників та парків планує розширити Міндовкілля

24/01/2022 : 17:10

Торік площа природно-заповідного фонду збільшилася більше, ніж на 10 тис. га і на 217 тис. га були розширені площі водно-болотних угідь. На початку 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав укази про створення національних природних парків «Холодний Яр», «Куяльницький», «Пуща Радзівіла» та розширення меж Карпатського біосферного заповідника, нацпарків «Вижницький» і «Меотида» та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський».

Усі ці території є цінними та важливими для збереження наших унікальних ландшафтів, водно-болотних угідь, рослин та тварин. Наразі ми вже підготували проєкти указів Президента України, які дозволять розширити території таких домівок для червонокнижних тварин та рослин:

  • Рівненський природний заповідник. Його територія поповниться на 6395 гектарів. Більшість з них є Смарагдовою мережею та частиною водно-болотного угіддя «Торфово-болотний масив Переброди», що є одним з головних місць існування водоплавних птахів та охороняється в рамках Конвенції про водно-болотні угіддя.
  • Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» на Вінничині. Плануємо розширити нацпарк майже на 64 гектари та завершити процес передачі майже 48 гектарів, які включені Указом Президента ще у 2009 році («Про створення національного природного парку «Кармелюкове Поділля» від 16 грудня 2009 року № 1057/200). 
  • Національний природний парк «Великий Луг» у Запорізькій області має збільшитися на понад 9274 гектари. До нього увійде частина акваторії Василівської затоки та східної частини акваторії Каховського водосховища. 
  • Національний природний парк «Синьогора». До нього увійде 32 гектари земель Івано-Франківщини.