Польща допоможе Україні запровадити найкращі практики управління у сфері захисту довкілля

01/06/2022 : 18:59

Сьогодні Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з Міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою уклали Меморандум про посилення співпраці у сфері захисту довкілля. Вони домовилися про обмін неоціненним досвідом між нашими європейськими державами. Обговорили допомогу Польщі нашим лісівникам, природоохоронцям та військовим.

Польські колеги вже пройшли шлях трансформацій сфери захисту довкілля. Тепер черга України запозичити цей досвід.

«З польськими колегами ми домовилися синхронізувати наші центральні органи виконавчої влади там, де маємо спільні ідеї та компетенції. Для України це – трансформація екологічної політики, нові ініціативи й нові практики. Для Польщі – можливість отримати досвід роботи у кризовий для довкілля час. Для обох країн – можливість покращити кліматичну політику, ведення лісового господарства, управління надрами, водними ресурсами, удосконалити державний екологічний контроль», – повідомив Міністр Руслан Стрілець.

Польський досвід реформування лісового господарства є одним з найуспішніших в Європі, а система лісового господарства Республіки Польща є прикладом сталого управління державними лісами.

Ми спільно з Польщею успішно втілювали проєкти зі збереження зубрів, рідкісних видів птахів, які перебувають під загрозою глобального зникнення.

І така взаємодія має бути посилена. Це допоможе Україні прискорити впровадження європейських директив та стати на шлях інтеграції до ЄС наших довкіллєвих політик, щоб якнайшвидше запровадити перехід до ключових зелених трансформацій.

З перших днів повномасштабної війни наші Збройні Сили, природоохоронці та лісівники отримують значну підтримку від польських колег. У травні лісівники Польщі передали українським колегам понад 20 автомобілів високої прохідності, тисячі одиниць амуніції для військових та іншу гуманітарну допомогу.