Понад 250 справ у реєстрі стратегічної екологічної оцінки за два місяці його роботи на ЕкоСистемі

20/07/2023 : 14:28

Цифровізуючи СЕО, ми створюємо відкриту для громадськості та інвесторів базу даних документів державного планування, щодо яких здійснено процедуру стратегічної екологічної оцінки.

Для чого потрібно проводити таку оцінку?

Уявіть, що ви хочете створити індустріальний парк. Приміром як UNIT City у Києві чи «Біла Церква» на Київщині.

Уже визначилися з місцем. Розробили проєкт детального плану території для розміщення індустріального парку. 

І от на цьому етапі, доки проєкт детального плану території не затверджено, він має пройти стратегічну екологічну оцінку.

  • Фахівці зʼясують чи матиме майбутнє розміщення та функціонування індустріального парку негативний вплив на довкілля та здоров’я населення. Або що можна змінити у проєкті, аби він став екологічно збалансованим. 
  • Оцінять вплив проєкту на: флору, фауну, біорізноманіття, клімат, повітря, воду, ландшафт, природні території та об’єкти, здоров’я населення. А також врахують громадську думку щодо реалізації Проєкту.

Якщо у результаті оцінки виявиться, що будівництво матиме негативні наслідки на довкілля чи здоров’я людей на цій території, органи державної влади не затвердять такий Проєкт або запропонують альтернативні місця розміщення індустріального парку. Адже це порушує принципи сталого розвитку та збереження природи. Місцева влада має підібрати іншу територію для розміщення індустріального парку і передбачити  коригування Проєкту.

Здійснення стратегічної екологічної оцінки дозволить майбутнім інвесторам індустріальних парків уникнути ризиків для здійснення підприємницької діяльності.

Тобто, стратегічна екологічна оцінка допомагає ще на стадії планування виявити та врахувати фактори, які можуть вплинути на довкілля та здоров’я людини. І надає відповідальним за планування органам рекомендації щодо пом’якшення можливих наслідків та відкриває альтернативні шляхи розвитку. 

Реєстр СЕО створений за сприяння проєкту ЄС APENA 3.

Відеоролик