Понад десять двосторонніх зустрічей: делегація на чолі з Міністром Русланом Стрільцем здійснила робочий візит у Найробі, Кенія

08/09/2023 : 12:15

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із радником Керівника Офісу Президента України Олександром Бевзом та заступником Міністра Євгенієм Федоренком протягом 4-6 вересня перебували з робочим візитом у Найробі, Кенія, для участі в Африканському кліматичному саміті. 

Мета робочої поїздки – залучити країни Африканського континенту  до реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського, розповісти про вплив російської збройної агресії не лише на українське довкілля, а й Африки. 

У межах Африканського кліматичного саміту в Найробі Руслан Стрілець під час Міністерської сесії “Інвестиції у природу та біорізноманіття” розповів про екологічні наслідки бойових дій.

За словами Руслана Стрільця, через російську війну Україна має спільні з Африкою проблеми: знищення лісів та біорізноманіття, опустелювання, нестача води. Наслідки бойових дій в Україні відчують у кожній країні світу:

  • По-перше, додаткові 120 млн тонн вуглецю в атмосферу через бойові дії. Звідси – зміна температурного режиму.
  • По-друге, обстріли українських портів та зернових терміналів. 1,5 млн тонн зерна було втрачено через пожежі під час бойових дій. Втрачене зерно могло б цілий рік годувати цілі країни, як Того, Руанда та Бурунді. 
  • По-третє, деякі країни до повномасштабного вторгнення вкладали мільярди доларів на шляху до кліматичної нейтральності. Тепер вони змушені мілітаризуватися. 

Руслан Стрілець та радник Керівника Офісу Президента України Олександр Бевз провели понад десять двосторонніх зустрічей з делегатами різних країн та континентів. Серед них: 

  • ЮНЕП. Виконавча директорка Інгер Андерсен.
  • Єгипет. Міністерка навколишнього середовища Єгипту Ясмін Фуад.
  • Замбія. Міністр зеленої економіки та навколишнього середовища Коллінз Нзову.
  • Нігерія. Міністр навколишнього середовища Мохаммед Хассан Абдуллахі.
  • Гана. Міністр навколишнього середовища, науки, технологій та інновацій Кваку Афріє. 
  • Союз Коморських Островів. Міністр сільського господарства, рибальства,  навколишнього середовища, туризму та ремесел Хумед Мсаіді. 
  • Республіка Руанда. Міністр навколишнього середовища Жанна д’Арк Муджавамарія.
  • ПАР. Міністр навколишнього середовища, лісового господарства та рибальства Барбара Крісі. 
  • Бразилія. Дипломат, який зараз обіймає посаду посла Бразилії з питань зміни клімату, Луїс Альберто Фігейредо Мачадо.
  • ООН. Заступник виконавчого директора  Програми ООН з населених пунктів Міхал Млинар.

За словами Міністра, колеги-міністри з Африканського континенту висловлювали безапеляційну підтримку Україні. Особливо їх зацікавили наші методики з обрахунку екологічних збитків.

У ході є робочої поїздки нових партнерів було запрошено до співпраці над Пунктом 8 Формули миру Володимира Зеленського про припинення екоциду, а також запрошено відвідати Україну, щоб на власні очі побачити руйнівні наслідки російської збройної агресії. 

Впевнений, кожна з цих країн має досвід, який буде корисний Україні. До того ж під час повоєнного відновлення України кожен партнер зможе запозичити новітні практики для себе. Немає сумніву, що відновлення буде за найновішими зеленими технологіями”, – зазначив Міністр

Також Руслан Стрілець спільно з представниками української делегації провів продуктивну робочу зустріч зі Службою дикої природи Кенії «Kenya Wildlife Service». Домовилися про співпрацю та обмін досвідом в частині відновлення дикої природи та роботи національних парків. 

Очільник Міндовкілля зауважив, що українські нацпарки теж мають великий потенціал стати самодостатніми. І у цьому Україні також стане у нагоді досвід Кенії зі збереження живої природи, який сьогодні наслідує чимало країн.