Понад €65 млрд збитків та майже 6,5 тисяч випадків знищення екосистем

29/10/2024 : 11:11

Такі масштаби довкіллєвих втрат, які вже змогли обрахувати наші природоохоронці та експерти. Проте, реальні збитки, завдані довкіллю війною, є значно більшими.

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук заявила під час свого виступу на спільному брифінгу МЗС України та ЮНЕП щодо впливу російської агресії на довкілля України.

Разом із заступником Міністра закордонних справ України Євгеном Перебийносом, заступником голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Оленою Криворучкіною, координатором системи ООН в Україні Матіасом Шмале, очільником офісу ЮНЕП в Україні П’єром-Карло Сандеі, послами та представниками міжнародних організацій вони обговорили подальші кроки для збереження довкілля.

«Підрив Каховської ГЕС, забруднення Чорного моря, пожежі в лісах через бойові дії – усе це може мати незворотні наслідки для природи. Кожен такий випадок тягне за собою зміни екосистем і має наслідки, які простягаються далеко за межі нашої країни», – акцентувала Світлана Гринчук.

У своїх виступах представники ЮНЕП та ООН наголосили на важливості захисту довкілля у стратегічних процесах розвитку України та підтримки нашого зеленого відновлення.

«Світ уже багато років бореться зі зміною клімату, за «добрий» стан вод та збереження природних екосистем. Методи війни, які застосовує росія, зводять нанівець багаторічну роботу в цьому напрямку. У той час як сотні організацій працюють заради цієї мети, російський агресор віддаляє людство від неї», – зазначила Світлана Гринчук.