Послуги для бізнесу та актуальна інформація про стан довкілля: онлайн сервісами Міндовкілля вже скористалося понад 1,3 млн користувачів

03/04/2024 : 14:03

Понад 701 тис. відвідувачів за весь час роботи – саме таким є показник національної екологічної платформи ЕкоСистема. Майже стільки ж – 638,5 тис. користувачів ми нарахували з часу запуску вебресурсу та мобільного застосунку ЕкоЗагроза. 

ЕкоСистема – це сервіс із зручними цифровими послугами для бізнесу, а також офіційною інформацією з відкритих довкіллєвих реєстрів для громадян і посадовців. Наразі у ЕкоСистемі працює майже 92,5 тис. підприємців. Для них онлайн доступна 21 послуга із 29 існуючих у довкіллєвій сфері. Всього за цей час через ЕкоСистему бізнес оформив понад 120 тис. дозвільних документів

Найпопулярнішими електронними послугами стали:

  • декларація про відходи у режимі peopleless, тобто без участі чиновника, – яких вже подано понад 58 тис. 
  • оформлення лісорубного квитка – понад 27 тис. 
  • сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів –  майже 14,5 тис.

Для громадськості – на ЕкоСистемі відкриті 30 реєстрів. 

Частиною ЕкоСистеми є сервіс ЕкоЗагроза. Він був створений Міндовкіллям ще на початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Насамперед, щоб забезпечувати людей достовірними даними про стан довкілля, а також дати можливість кожному оперативно повідомити про виявлені злочини проти природи.

ЕкоЗагроза акумулює дані із 750 постів контролю радіаційного забруднення у Східній Європі та з майже 5 тисяч постів контролю за станом води, повітря. Тут є вся інформація, що рятує життя – сповіщення про повітряні тривоги, хімічну небезпеку; показники забруднення води, повітря та інформація про виявлені небезпечні відходи чи стихійні сміттєзвалища; інструкції на випадок екологічних надзвичайних ситуацій. Й головне, що вся ця інформація доступна кожному у власному смартфоні. 

“Не зупиняємося на досягнутому. Плануємо й надалі розширювати функціонал ЕкоСистеми. Наша команда крок за кроком реалізує масштабну ціль – побудувати необхідну “цифрову інфраструктуру” для комфортного співіснування держави, бізнесу та громадян та максимально перевести у діджитал усі питання, які можуть виникати у людей щодо сфери захисту українського довкілля”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець.