Посухи та опустелювання: здавалося б, до чого тут Україна

17/06/2022 : 10:52

Проте наразі близько 58 % українських земель зазнають деградації, а 20 % – забруднення.

І причин на це декілька. Серед них – зміна клімату та війна.

Через дії рашистів масштаби ерозії, забруднення та зневоднення ґрунтів стрімко збільшуються. російські війська своїми діями постійно намагаються перетворити Україну на пустелю.

Цього року Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами проходить під гаслом: «Повстанемо від посухи разом». І українці повстали – проти російських військ, які завдають збитків нашому довкіллю. Дії рашистів несуть небезпеку майбутнього не лише для українського  довкілля, а й довкілля усього світу.

Стан українських земель також погіршується  і через глобальну зміну клімату, яка підштовхує наші екосистеми до межі руйнування. 

Фактично, за прогнозами ООН, до 2050 року посуха може вразити понад три чверті населення світу.

А кількість і тривалість посух з 2000 року зросла на 29 % у порівнянні з двома попередніми десятиліттями. 

Якщо людство не припинить спустошувати Планету, то у найближчому майбутньому на нас чекає нестача продовольства, води та засухи.

Україна прагне зберегти свої землі. До повномасштабного вторгнення Уряд схвалив низку документів дляборотьби з деградацією земель та опустелюванням. Однак тепер нам доведеться боротися ще і з наслідками рашистської навали. Ми обов’язково переможемо, а окупанти заплатять за все.