Посилюємо взаємодію з Офісом Генерального прокурора для протидії кримінальним злочинам на природоохоронних територіях України

14/03/2024 : 14:26

Про стан розгляду вже відкритих проваджень, найбільш резонансні справи, а також посилення взаємодії та запобіжники у порушенні природоохоронного законодавства говорили сьогодні на нараді під головуванням заступника Генерального прокурора Вікторії Літвінової за участі першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького та заступниці Міністра Олени Крамаренко.

“На жаль, у воєнний час правопорушення у сфері природоохоронного законодавства не припинилися, а в окремих випадках набули більших масштабів. Незаконні рубки, самозахоплення та розорення земельних ділянок, полювання – це те, що завдає значної шкоди довкіллю, яке і так страждає від збройної агресії рф. Тож важливо посилювати взаємодію для протидії цим злочинам на заповідних територіях”, –  зазначив Олександр Краснолуцький. 

Перший заступник Міністра розповів, які запобіжники вже реалізує Міндовкілля у цьому напрямку: 

  • розроблено стратегію реформування системи державного екологічного контролю в Україні. Планується повністю змінити парадигму контролю та запровадити цілодобові патрулювання інспекторів на закріплених за ними територіях;
  • створено Кадастр природно-заповідного фонду, до якого внесено межі близько 8 000 територій та об’єктів ПЗФ загальнодержавного та місцевого значення. Наповнення ресурсу триває. 

“Кадастр дозволить Міндовкіллю, правоохоронним органам та громадськості в онлайн режимі відслідковувати законність використання територій та природних ресурсів”, – наголосив Олександр Краснолуцький. За його словами, лише у 2022- 2023 роках спільно з органами прокуратури у судовому порядку було повернуто понад 90 га природно-заповідних земель у державну власність.

  • продовжується цифровізація та реформування лісогосподарського сектору України. Видача лісорубного квитка в електронній формі через ЕкоСистему дає можливість вже сьогодні обліковувати заготівлю деревини в лісах України та прослідковувати походження лісоматеріалів. Наступні ж кроки у реформуванні галузі сприятимуть забезпеченню належного ведення лісового господарства та недопущенню незаконних рубок.